Únor 2011

22.2.11/Ať vspomínky znovu ožijí..

22. února 2011 v 20:20 | Cath. |  ......Every Day Blah blah...
im-cath.blog.cz
Půlnoc. Žádné zvuky ze silnice. Má Měsíc ztratit její pamět. Ona se usmívá osamělá. Ve světle lampy zvadle odchází v mých šlépějích A vítr začíná naříkat. Vzpomínky - všechny osamnělé v měsíčním světle. Můžu snít o starých časech. Život byl tenkrát hezčí. Pamatuju ten čas Věděla jsem co bylo štěstí. Nechej vzpomínky znovu ožít. Všechny pouliční lampy zdají se být osudově vroucí. Kdosi nezřetelně mluví a pouliční lampa prská a zanedlouho budu ránem Denní světlo - musím počkat na úsvit. Musím myslet na nový život a nemusím dát nic. Když zapadne slunce dnešní noc bude také vzpomínkou. A začne nový den. Spálený konec šedivých dnů starý, studený pach rána. Pouliční lampa umírá další noc je u konce další den svítá. Dotkni se mě - je to tak snadné opustit mě. Samotná se vzpomínkami na moje dny na slunci. Jestli se mě dotkneš, pochopíš, co je štěští. Podívej začal nový den.
im-cath.blog.cz
Zdravím všechny co se chystají číst můj článek, přes týden jsem tu nebyla-omlouvám se za to jako vždy, v poslední době jen slibuji a neplním.. Víte co? Je mi to fuk..
Ani nevím o čem vám dnes budu psát, zjevně nějaký článek z nouze a povinnosti..
V poslední době hodně sním a dumám nad tím proč čas tak běží, stejně je všechno odsouzeno k zániku, nikdo nikomu nedává naději, astronauti hledají planetu na kterou by přesunuli lidstvo, protože podle nich nám země začne dávat živiny a tak to je s většinou lidí, všechno vysají, pokouší se vás co nejvíce zničit a pak za vás hledají náhradu..Smutné, ale bohužel, neříkám, že všichni jako na zemi jsou ochránci přírody, tak i mezi lidmi jsou někteří, kteří z vás nevysají všechno..
A mě v poslední době dochází šťáva.. Doufám, že si všichni už brzy najdou jinou planetu, kterou by mohli vysávat, protože já už nemůžu..
Přes to všechno si pořád říkám, že toho všichni budou litovat, že budou chtít vrátit čas a všechno udělat jinak.. Život je jaký si ho uděláš, pěkná kravina, život je dobrý, pokud si ho nezničíš, nebo to neudělá někdo jiný. Každý den všichni bojujeme o život den ode dne to spousta lidí vzdá, ale proč? Protože tu jsou tací, kteří z něj vysají všechno, nikdo svůj boj nevzdá bezdůvodně..
Den co den si říkám, že musím bojovat, ale na druhou stranu si říkám, co když mi jednou dojde síla a už nebudu mít sílu.. Bude to potom ten konec? Na který budou všichni čekat? Och jistě odpovědi se nedočkám.. 
Dnes jsem si pustila písničku (pod nápisem) a uvědomila jsem si, jak ten čas letí, jak moc bych chtěla vrátit čas a oživit své vspominky, hrozně moc.. Všechno je teď jinak, na ty se kterými jsem trávila veškerý čas se teď koukám skrze prsty.. Protože všichni mají tu svou čest..
Kéž bych měla sílu žít svůj život a vzít si svůj osud pevně do rukou, nastolit ve svém životě pořádek jaký jsem měla před půlrokem, měla jsem jistoty, měla jsem pevnou podlahu..
Teď už jen on my own.. Možná to tak bude do konce života, možná tohle je ten náš barevný život.. Moc barev nevidím, bohužel..
Och abych nezapomněla, byla jsem přijatá do Klubu snílků a jsem na to pyšná, že tam můžu také patřit..Moc milí lidé ;) :)
Venku je doslova spoušť při dnešní cestě z kláves jsem neviděla na krok, jelikož nám jaksi nesvítí pouliční osvětlení.. Docela adrinalin, pořád mám přemrzlé tváře, ale miluju ten pocit když příjdete domů a cítíte to teplo, jediná pěkná věc v zimě.. Jinak na mě všechno působí hrozně dpresivně, chci už to teplé jaro.. Chci konečně cítit to teplé slunce.. 
Omlouvám se za ten depresivní člověk, ale já mám prostě špatnou náladu a nic pozitovního ze mě nevypadne.. Jsem člověk který chce být sám, ale nikdy si nepřizná, že je sám, ale v poslední době si to čím dál víc uvědomuji, možná jsem majetnická, možná jsem sobecká, možná jsem nafoukaná, ale jsem to já, bohužel nic s tím neudělám..
,,Žít, slovo s tíhou závaží,otazník jak dál a žít.Kdy mocní zametou s touhle planetou.
Žít, děsí mě ten stálý mráz,nadějí je láska v nás, láska v nás, ať píseň lásku v nás probudí.
Žít, na čem víc tu záleží,co mi hlavou zní je žít. Teď jen to jediné."
Takže nám jen zbývá.. Žít.. 
im-cath.blog.cz

11.2.10/Přemýšlím o všech dávných příčinách..

11. února 2011 v 20:16 | Cath. |  ......Every Day Blah blah...
im-cath.blog.cz
Odcházím, já nevzlykám Temnotě říše stínů přivykám Zemi mou mít bude Řím Dřív než má zem zešeří Krokodýl spí v písčinách Přemýšlím o všech dávných příčinách Duše má bdí ve hvězdách Netoužím já jim se vzdát Snáší pryč pláč a žal Nil, jenž sám lék nám dal Deltou dál proudí Nil můj Skončil Řím zkázu mou Mou zem tak svázanou Sílou svou léčí Nil můj Snáší pryč pláč a žal Nil, jenž sám lék nám dal Deltou dál proudí Nil můj Římským zlem vláčenou Pláčem tvář zmáčenou Sílou svou léčí Nil můj
im-cath.blog.cz
Zdravím všechny své věrné čtenáře..V poslední době se toho událo dost.. Jak v blogovém světě, tak v tom reálném..  
No.. Onemocněla jsem.. Ležela jsem doma v horečkách.. Ve čtvrtek jsem se přemohla a navštívila jsem školu.. Bylo to k ničemu dnes jsem opět zůstala doma.. Piju odporný urologický čaj, ke kterému jsem odsouzena už odmalička.. Něco vám povím, pokořila jsem svůj rekord ve čtení.. Přečetla jsem celou knížku za jedno odpoledne.. Ani nevím proč, hrozně mě zaujala.. Byla to knížka od Lucie Bílé s názvem Teď už to vím, možné je všechno.. Je až podivuhodné kolik bolesti si tahle zpěvačka musela vytrpět..
Vždycky jsem jí svým způsobem záviděla, říkala jsem, že jí ke slávě stačilo jen štěstí a talent... Teď toho trochu lituji. To, co v té knize popisuje ze svého života, tak z toho se mi chvilkama dělalo i ouzko.. 
Někdy si říkám, zda-li má blogový svět vůbec nějaký význam, každý si tu jede sám za sebe a je tu opravdu málo lidí, kteří tu jsou aniž by z někoho vytěžovali.. 
Možná jsem už mluvila o zakládání fan blogu o českých muzikálech.. Blog už je na světě a podpořila jsem ho svým designem..  Kdo by chtěl adresu, tak vám jí pošlu, nechci ten blog moc šířit..I když tam přidám článek jednou do 14-ti dnů, za což se celkem stydím.. :D
Napadlo mě, že bych mohla dočasně otevřít nějakou obědnávku grafiky, v poslední době, jsem grafiku dělala indiviuálně pro někoho celkem často, takže bych se klidně obětovala, ale nevím zda-li by o to měl někdo zájem.. No ještě uvidím..
V poslední době, celkem dávám na horoskop, nevím proč, ale začala jsem se o to celkem zajímat.. Jsem kozoroh a když jsem četla charakteristiku, tak jsem až koukala, jak jsem s ní shodná..
Možná teď zním trochu jak kretén, ale nikdy jsem na to moc nedala a horoskop si nečetla, neříkám, že si ho každodeně hodlám číst, ale znamení o člověku leccos vypovídá i když, na někoho mi ta charakteristika neseděla, ale to se zjevně stává..
Nejspíš půjdu, za chvilku dorazí kamarádka a pustíme si nějaký film.. A taky mě dost bolí hlava, řekla jsem si, že minimálně omezím mou aktivitu na pc, protože už jsem z toho celkem zblblá a o hodně mě to připravuje.. Takže to na mé aktivitě zde moc nepřidá..

im-cath.blog.cz
Aktuální dění

5. února 2011 v 10:55 | Cath. |  .....In My Opinion......
im-cath.blog.cz
Zdravím.. Jak víte nejsem člověk, který denně přidá hordu článků, takže..  Dnes píšu už druhý článek.. 
Noční obloha.. Napsala jsem vůbec jsem nevěděla co..Tenhle článek bude během dne určitě přepsán a předělán takže na nej neberte moc zřetel.. Možná to potom přepíšu na něco smysluplnějšího..
Nevím proč, ale včera jsem se přihlásila do starého společného blogu NET-FRIEND-S je až nemožné kolik vspomínek ve vás vyvolá pitomej blog.. Zaznamenával celý můj loňský rok a abych řekla pravdu, hodně těžce se na něm končilo.. Ten blog měl význam a myšlenku což spoustě blogů chybí..
Ani nevím jestli tenhle blog má nějaký význam, ne nebojte nebudu končit.. Za ty 3roky na blog.cz už bych to bez blogu asi nevydržela.. 
V poslední době je celkem aktuální téma dění na AK.  Podle mě v tomhle ohledu nejde o to brát adminy jako celek, ale jako jednotlivce, protože když na blogu není vidět spolupráce a dohoda, tak je jasné, že vše bude stát za nic.. Oblíbila jsem si tam adminku Ann~e, která se stále snaží hledat nějaké řešení..Poslední dobou AK sleduji, je jediná kvůli komu tam chodím.. Vím, že do AK nepatřím a je mi do toho tak celkem nic, ale já nejsem osoba, která neustále jen přihlíží a abych byla upřímná strašně ráda lidem vnucuji svůj názor.. Podle mě hlavní problém tam je dohoda a spolupráce.. Admini si tam jedou každý za sebe a potom to takhle dopadá, na blogu by měli působit jako celek a ne jako jednotlivci toť můj názor.. Možná je dobrá myšlenka tam dosadit někoho z vedení, ale kdyby se tam udělal tým, který by držel pospolu, tak by to možná ani nebylo nutné..
Omlouvám se za své trapné názory, ale mám na to svůj názor a to se cení ne? :D Pokud máte něco co by jste dodali, napište do komentáře ;)

Noční obloha*

5. února 2011 v 9:54 | Cath. |  Téma týdne
im-cath.blog.cz
Noční obloha.. Pro někoho záhada.. Mě fascinuje ten pohled na ty hvězdy, když si člověk vezme, jak jsou hvězdy daleko a jak krásně září..
Víte, že farmáři kdysi používali noční oblohu jako kalendář a podle něho sázeli rostliny?.. 
Někdo noční oblohu spojuje s božstvem a s mýty..
Hvězdy v jedné galaxii je okolo 100 miliard hvězd.. Naše nejzářivější hvězda, hvězda, která nám dodává energii, hvězda co nám dává světlo, teplo je Slunce..
Nedostatek slunečního světla má navíc velký vliv na morfologii ( biologická disciplína studující celé organismy), fyziologii a chování téměř všech živých organismů. Naopak některá zvířata, například netopýři nebo cvrčci, jsou aktivní především v noci.
Měsíc  je jediný známý přirozený satelit Země. Nemá jiné formální jméno než "měsíc" , i když je občas básnicky nazýván luna. Kromě slova lunární se podle jména starořecké bohyně měsíce Sélené (starořecká bohyně a zosobnění Měsíce)Střední vzdálenost Měsíce od Země je 384 403 km. 
Miluju ten pohled na noční oblohu jak v zimě tak v létě.. V zimě mi obloha připadá jasnéjší a hvězdy zářivější.. 
Když se podívám na noční oblohu, tak si vybavím spousty vzpomínek, protože noční obloha je tu celý můj život, každou noc.. 
Většinou zapřemýšlím, že ve vesmíru může být dalších miliony planet, kde je život a kde se stejně jako my lidé koukají na noční oblohu...  
Když sleduji noční oblohu, přemýšlím kolik dalších lidí stojí venku a kouká na oblohu se mnou..

2.2.11/A tak se stáčí dráhy mé a já se ptám, co vůbec dá se snést?!..

2. února 2011 v 21:42 | Cath. |  ......Every Day Blah blah...
im-cath.blog.cz

Ve věku dámy a též s dámy zázemím Stojím a další tah je málokdy jen mým A získat lásku svou zpátky sen já mám Lásku tak dávnou, tajností jí opřádám Můj úsměv skrývá léta zlá i líbezná Vidím však zpátky jen a tak to málo znám Co příští ráno dá, ránu či spíš mám Doufat, že láska pohladí než dosnídám A tak se stáčí dráhy mé A já se ptám, co vůbec dá se snést Shořím vzápětí, já vím Jako Fénix povstávám Křídla rozpínám Ve věku dámy a též s dámy zázemím Procházím pamětí, tím dětství územím Kde čas byl bez hranic a lásky slíbené Končí na soudu posledním, tak vzdáleném A tak se stáčí dráhy mé A já se ptám, co vůbec dá se snést Shořím vzápětí, já vím Jako Fénix povstávám vstávám Až příště skončí dráha má Na ní je prach, co ještě dá se smést Z něho vzápětí, já vím Jako Fénix povstávám Vstávám A tak se stáčí dráhy mé A já se ptám, co vůbec dá se snést Shořím vzápětí, já vím Jako Fénix povstávám vstávám Já vím...
im-cath.blog.cz
Ahoj! :) Po dlouhé době jsem dostala náladu na napsání článku zde, popravdě dlouho jsem se rozhodovala, jestli nezaložím nový blog, o kterém budou vědět vážně jen ti u kterých budu chtít aby o něm věděli, ale nakonec by to bylo stejně jedno..Můj blog by si někde vyštrachali, takže k čemu to?! K ničemu.. 
V poslední době jsem celkem bez nálady, popravdě ani nevím proč, jediný lék který znám je hudba, takže většinu dne prosedím u kláves..  Zvláštní jak se člověku hned zlepší nálada..
Momentálně máme volno.. Ode dneška, takže dlouho spím a odpočívám, ano jsem líná.. :D
Dnes už jsem chtěla napsat dříve, ale jak jste si všimli je zde nový design, s kterým si moje (tupá) hlava moc nevěděla rady, takže se to tu nastavovalo celý den a mezi tím jsem nastavila ještě dva designy.. Prostě nebyl čas, doufám, že už dlouho toto dělat nebudu..
Popravdě dost jsem přemýšlela nade vším.. Hlavně nad sebou, no přemýšlím dost často, ale tentokrát já nevím, tak nějak jsem přemýšlela, že se vždycky se všeho zázračně vyhrabu.. Zvláštní..
Přemýšlela jsem i nad přáteli.. ,,Pravé přátelství rozdělí jen smrt, nikoliv osud"..
Abych řekla pravdu, je zde hrozně málo lidí, kterým věřím.. Spočítala bych je na prstech jedné ruky, ale za to málo jsem neskutečně vděčná..  
Možná jsem dříve byla tak zabraná svým přátelstvím, že jsem si nevšímala ostatních, nevšímala jsem si jiných.. Nesnáším pojem ,,nejlepší přítel" na světě je 6.779.000.000 lidí a neznáte z nich ani čtvrtinu a třeba mezi nimi je někdo, kdo je lepší než ten nastávající, ale to je moc teorie.. Zase na to nesmíme moc brát zřetel, ale nepoužívám pojem "nejlepší přítel" už ne.. Já používám termín "pravý přítel" mám 2 pravé kamarády, kterým můžu říct cokoliv a k životu mi to stačí.. 
Možná jsem zvláštní, možná jsem jiná, ale nesnáším přetvářku, nesnáším pomluvy.. 
Problémy většinou řeším a nevyhýbám se jim.. Nikdy nic neodkládám, ale stále se příliž ohlížím na minulost, přitom se snažím žít budoucností.. 
Umím příjmout kritiku a umím uznat svou chybu.. Myslím, že o mě jednou někdo řekl, že si vždycky musím prosadit svou.. Mýlí se, prosazuji svou pouze když vím, že mám pravdu.. Neumím nic předstírat, neumím lhát..  Klidně mě za to můžete nenávidět.. Jak by řekl Jára Cimrman ,, můžeme o tom vést spory, můžeme s tím i nesouhlasit, ale to je asi tak všechno, co proti tomu můžeme dělat" .
Někdy si říkám, jaká je lidská hranice bolesti, kolik toho člověk snese?! Nejsem chytrá, nejsem něčím vyjímečná... Jen tu prostě jsem a snažím se být svá, protože to je to, co většině lidem chybí.. 
im-cath.blog.cz


Fórum

2. února 2011 v 15:39 | Cath.
im-cath.blog.cz
Máte něco na srdci? Chcete se mě na něco zeptat, nebo s něčím poradit? Chcete se mnou diskutovat o nějakém tématu? Tak přesně proto tu je mé blogové fórum, poradím, odpovím na cokoliv.

Design 0.3

1. února 2011 v 17:35 | Cath. |  Designy blogu
3. design, pro mě už docela okoukaný, byl téměř na stejný způsob jako ten předchozí, jen se světlejšími barvami.. Byla jsem s ním spokojená, byl takový teplý, veselý, ale jak říkám už moc okoukaný.. 
im-cath.blog.cz